*/* Tv DiziLeRi & EĞLenCeLi FoRum Mekanı *\*

Emret Komutanım [Konusu!]

Aşağa gitmek

Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından GGuLLsENN Bir Perş. Haz. 04, 2009 1:57 am

Asker ocağı, memleketin tüm fertlerinin, adalet, eşitlik ve vatanseverlikle eridiği bir potadır.

Asker ocağında, ülkenin tüm zenginlikleri bir karavanada kaynar ve lezzetinden yenmez adeta. Emret Komutanım, işte bu karavanın aşçısıdır.

Ankaralı Gökhan Sırım, Trabzonlu Cemal Hekimoğlu, İstanbullu Rıdvan Sarı. İzmirli Fikri Zihni Parlak, Sivaslı Mehmet Karatren, Konyalı Şemsi Güneş, Mersinli Tansel Teneke, Rizeli İdris Fındıkoğlu…..Hepsi 56. Piyade Er Eğitim Alayı’nda bir araya gelirler ve küçük bir Türkiye panoraması oluştururlar.

Vatani görevleri sırasında yaşadıkları hasretlikleri, arkadaşlıkları, üzüntüleri, acı tatlı anıları ve vatan söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan göreve gidişlerini ekran karşısında izlerken, hepimiz kendimizden bir şeyler buluruz bu hikayelerde.

Ya benzerlerini yaşamışızdır ya da bir yakınımızdan dinlemişizdir.

Yalnız bizim bölükteki askerler biraz haşarıdır, haylazdır. Bizim erlere sorarsanız; onlara göre sorun yoktur. Çünkü sorunu yaşayan komutanlardır.

Levent Üsteğmen, Kerim Asteğmen, Ahmet Başçavuş, Numan Uzman Çavuş bizimkileri disiplin altına almak ve çakı gibi asker yapabilmek için biraz fazla emek harcamak zorundadır.

Fakat bu haylaz ve haşarı bölük, tam kaybettiklerini düşündüğümüz en kritik anda hemen tek vücut olup komutanlarının yüzünü kara çıkarmamaktadırlar.

Tabi hikayemiz sadece alayda geçmiyor. Bir de askerlerin hafta sonu çıktıkları çarşımız ve bu çarşının en gözde mekanı olan pastanemiz var.

Pastanemizin gözde mekan oluşu sadece pastalar yüzünden değildir. Jumbo Gökhan için böyle olabilir ama en azından Parlak, Tembel, Sarı, İdrus, Neyzen ve diğer erler için pastadan daha önemli güzel mi güzel kızlar vardır burada.

Asker arkadaşlıkları unutulmaz denir; bunun nedenini her hafta Emret Komutanım’ı izlerken daha iyi anlayacağız. Çünkü, askerlikte en önemli şey dayanışmadır. Sivil hayata göre çok daha zor şartlar altında yaşanan askerlikte, yurdun dört bir köşesinden gelmiş bu insanlar ayakta kalmanın, moralli olmanın dayanışma ile, dostlukla, arkadaşlıkla mümkün olduğunu gösterecekler bize. PİYADE KIDEMLİ ÜSTEĞMEN LEVENT YILMAZ

Askerlerin hem çok sevdiği hem de saygı duydukları Levent Üsteğmen, çocuklarını gece uyurlarken seven bir baba edasıyla askerleri üzerinde titremektedir. Herkesin umudunu kestiği anlarda bile bu haylazlar bölüğüne güvenmektedir. Ve bizimkiler de eskileriyle yenileriyle Levent Üsteğmen’in yüzünü kara çıkarmamaktadır.


Karakterler


PİYADE ASTEĞMEN KERİM

Bir an önce evlenmek istemekte, her karşısına çıkana “niyetim ciddi” diyerek dalmaktadır; gördüğüne âşık görmediğine bulaşık durumu yani… Güzeller güzeli Alev hemşire, son favorisidir. Ama kime niyet kime kısmet hesabı, Alev hemşire değil, Narin hemşire hoşlanmaktadır Astek Kerim’den. Kerim, bir taraftan Alev hemşireye ulaşmaya çalışırken bir taraftan da Narin hemşireden kaçmaya çalışmaktadır. Yorucu bir aşk üçgeni…

Bu arada astek Kerim müzmin baş belası Cemal’e, memlekete gitmesi için izin vermemiş ve Cemal de firar edip askerliğini yakmıştır. Kerim, Cemal’in kendisiden nefret ettiğini ve intikamını alacağını düşündüğü için bunalıma girmiştir. Uykuları kaçmakta ve Cemal’i kabus olarak görmektedir. Ve Kerim’in kabusu Cemal, cezasını çekip alaya döner.


PİYADE ER CEMAL HEKİMOĞLU, TRABZON

Biricik Müjdesinin, Dursun’la evleneceğini duyan Laz Cemal, firar edip düğünü basmıştır. Ama ne yazık ki yanlış düğüm basmıştır. Müjde’nin evlendiği falan yoktur ama Cemal’in askerliği yanmış, 6 ay da hapis yatmıştır. Cezası biten Laz Cemal’i birliğine geri getirirler. Tenzili rütbeye gidilmiş ve çavuş rütbesi alınmıştır. Eski görevine, nizamiyeye geri verirler Cemal’i…


PİYADE ONBAŞI ER GÖKHAN SIRIM

Her daim aç… Onu bundan iyi tanımlayacak hiçbir kelime yok. Yiyecek bir şey bulamazsa üstünü başını bile yiyebilir. Toraman bir arkadaş olduğundan koğuşçu yapmışlar ama o devamlı yemekhanenin kapısında dolaşmakta. Yemekhaneciye “buna fazladan yemek vermeyeceksin” diye emir vermişler. Bu durum Parlak Fikri ve Tembel Teneke’nin işine yarıyor. Yemek verip işlerini gördürüyor, haytalıklarına ortak ediyorlar Jumbo’yu… Jumbo bazen kıdemliliğini ve (onbaşılığını) arkadaşlarına karşı dozun kaçırarak kullanmaktadır.


PİYADE ER RIDVAN SARI, İSTANBUL

Hasta Fenerbahçeli… Babası da, dedesi de öyleymiş. Hafta sonları Fenerbahçe’nin maçlarına gidebilmek için elinden ne gelirse yapıyor. Ahmet Başçavuş defalarca uyarmış ama yine de üniformasının altına Fenerbahçe forması giymekte direniyor. Sıhhiyeci… Hemşirelerle arası çok iyi… Komutanlardan ya da arkadaşlarından biri ona soyadıyla seslenmeye görsün; Sarııı! Dayanamıyor Rıdvan: Laciveeeert! Başı kaç kere belaya girdi bu yüzden


PİYADE ER ZİHNİ FİKRİ PARLAK, İZMİR

Zihni’nin Fikri’nin parlaklığı sadece ismiyle sınırlı kalmış. Ama o kendini öyle zeki sanıyor ki… Her daim, Tembel Teneke’yle beraber haytalık peşinde… Diğer askerler de bazen sıkıştıklarında, çıkış yolu olarak hep Parlak’tan bir zekice plan beklemektedir. Ama kılavuzları Fikri olunca, burunları da dertten kurtulmuyor. Yazıcı… Sevdiği ve sıkça kullandığı tekrar lafı, “Güseeeeeel!..”


PİYADE ER MEHMET KARATREN, SİVAS

Yeni gelen acemilerden biri… Sakin, gönül adamı ama haksızlığa tahammül edemeyen bir tarafı var. Neyzen’le iyi arkadaş oluyorlar.


PİYADE ER TANSEL TENEKE, MERSİN

Tembel kelimesi onun tembelliğini açıklamak için yetersiz kalıyor. İlkokulu 6, ortaokulu 4, liseyi 5 senede bitirebilmiş. Konu kaytarmaksa, dünyanın en zeki adamı ama onun dışında düşünmeye bile üşeniyor. En iyi arkadaşı Parlak Fikri… Kantinci…


PİYADE ER İDRİS FINDIKOĞLU, RİZE

Yeni gelen acemilerden biri… Laz Cemal’i toprağı olarak belleyip yakın olmaya çalışıyor. Ne var ki Laz Cemal, soyadından dolayı İdris’i kanlısı sanıyor ve köşe bucak kaçıyor. Daha sonra aralarında bir kan davası olmadığını anlıyor ve dost oluyorlar. Artık iki Laz birlikte alaydakileri duman ediyorlar. İdris’in bir özelliği de bazen (her bölümde bir kere) hiç es vermeden makineli tüfek gibi konuşmakta ve karşısındakini felç etmektedir.


PİYADE ER ŞEMSİ GÜNEŞ, KONYA

Yakışıklı, temiz yüzlü, romantik bir delikanlı… Bir kıza âşık ama aşkını hiçbir zaman söyleyememiş. Çoğu zaman hayal âleminde dolaşıyor. Ney çalıyor. Bu yüzden arkadaşları “Neyzen” diye çağırıyorlar. İlerleyen bölümlerde, yakışıklılığı, saflığı ve iyi yürekliliğiyle Vişne’yle aralarında bir aşk ilişkisi başlayacaktır.


PİYADE ÇAVUŞ NUMAN AK, ADANA

Bölük çavuşu… Arkadaşlarına kök söktürüyor. Haliyle seveni de yok. Dayı hareketleri, bir kabahat işlendiğinde hemen komutanlara yetiştirmesi yüzünden tam bir baş belası… Lakabı ‘Akrep’ Askerlere uzaktan “Huooop, yeşilli!..” diye seslenmeyi ve hepsini birden baktırtmayı çok seviyor. Bundan haz alıyor.


ALEV HEMŞİRE

Seksi hemşire.. Bütün askerler hastası olmuş.. Astek’in rüyalarını süslüyor… Ahmet Başçavuş da peşinde…


NARİN HEMŞİRE

Eli ağır, kendisi ağır bir hemşire… O da Astek Kerim’e yanık. Ama Astek devamlı kaçıp duruyor Narin’den…


ÇİKOLATA, 3 kardeşin en büyüğü, esmer güzeli Nilüfer… Üniversite 2. sınıfta… Babalarının pastanesinde okuldan vakit buldukça ve hafta sonları çalışıyor. Ailesiyle beraber yaşıyor. Biraz şımarık ve ukala tavırları yüzünden, başta atışsalar da zaman içinde Karatren’le birbirlerinden hoşlanacaklar.


KARAMEL, Kardeşlerin ortancası. Biraz da saf olanı…


VİŞNE, Kardeşlerin içindeki en küçüğü ve romantik olanı. Çikolota ve Karamel kadar girişken değildir. Bir yanış anlaşılma sonucu incittiği Neyzen’le aralarında romantik bir aşk ilişkisi başlayacaktır.


PİYADE KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ AHMET ŞAHİN

Artık emekliliğine sayılı günler kalmış olan Ahmet Başçavuş, yeni albayın etkisi altında sertleşmiştir. Bir yandan da emeklilik günlerinin, emekli olduktan sonra yerleşeceği kasabanın hayalini kurmakla geçer günleri…


PİYADE ALBAY BURHAN SEZER

Yeni alay komutanı… Uzun süre doğuda ve kıta görevlerinde bulunmuş, zor şartlarda askerlik yapmaya ve askerlerinin de bir zor şartlara uyum sağlamasına alışkın, çok sert bir komutan. Gözde Rayban gözlükleri, boynunda fularıyla nereden ve ne zaman karşınıza çıkacağını bilemiyorsunuz; alayı her daim teftiş ediyor. Fazlaca espri anlayışı yok. Levent üsteğmene, kahraman bir asker olduğu için saygı duysa da yöntemlerini ve askerlere karşı yumuşak davranmasını tasvip etmiyor.
avatar
GGuLLsENN
Admin
Admin

İSİM : GüLşEn
LAKAP : LaKaP MaKaP YoKKK =))
NERDEN : İzMiRR // İsTaNbULL
MESLEK : ÖğReNcİ
HOBİLER : Farq Yapmıoo :D
Mesaj Sayısı : 1124
Rep Gücü : 11352
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 28
TakıMı : GaLaTaSaRay
Ruh HaLi : ASaßi

http://tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından ' SheqHer* Bir Perş. Haz. 04, 2009 2:36 pm

payLasim İçin Tşk OLmuş

####################################


ßén ¥éminLér éTTim yiNé ßurdayım AkLım KaLDı Cøk UzaKLaRDayıM..
ÖzLémék ¥étméZ aNLar mıSın?
" $én$iz AnLam$ızıM "


' $héqHér*
avatar
' SheqHer*
Admin
Admin

İSİM : GöKHán
LAKAP : $héqHér ßéßék :=)
NERDEN : ßurSa
MESLEK : Ne İş oLurSa :=)
HOBİLER : $aLLa
Mesaj Sayısı : 437
Rep Gücü : 1056
Kayıt tarihi : 18/05/09
Yaş : 27
TakıMı : GaLaTaSaRay
Ruh HaLi : ARTiz

http://tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından ÀdM!n Bir Perş. Haz. 04, 2009 7:28 pm

PayLaşım İçn Thanks MaSum GüLme

####################################T£Rk£TM£k N£ kÀdÀR kØLÀy S£n kØLÀy ØLÀNı S£CTin
avatar
ÀdM!n
Admin
Admin

İSİM : SeRdAR
LAKAP : SeyTaN
NERDEN : BuRSa
MESLEK : ÖĞReNCi =)
HOBİLER : WebMaSTeR
Mesaj Sayısı : 953
Rep Gücü : 21425
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 28
TakıMı : BeŞikTaS
Ruh HaLi : ARTiz

http://tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından GGuLLsENN Bir Paz Haz. 07, 2009 3:13 am

rica ederim MaSum GüLme

####################################
... σуυη¢αкℓαяı вıяαкıρ уüяєкℓєяℓє σуηαуαℓı,σуυηℓαяıη α∂ı "αşк" кαℓ∂ı...вєηѕє çσ¢υк.../.уα υмυтℓαя∂α вιтєяѕє.../
avatar
GGuLLsENN
Admin
Admin

İSİM : GüLşEn
LAKAP : LaKaP MaKaP YoKKK =))
NERDEN : İzMiRR // İsTaNbULL
MESLEK : ÖğReNcİ
HOBİLER : Farq Yapmıoo :D
Mesaj Sayısı : 1124
Rep Gücü : 11352
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 28
TakıMı : GaLaTaSaRay
Ruh HaLi : ASaßi

http://tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından Sec0_G Bir Cuma Haz. 12, 2009 8:45 pm

cok eglenceli ve izLemesi qüzEL bir fiLm + rep MaSum GüLme

####################################

Sec0_G
Teğmen
Teğmen

İSİM : Sercan
LAKAP : Sec0 G
NERDEN : ßursa
HOBİLER : GüVenLik sekTörü GiF AniMasYoN
Mesaj Sayısı : 360
Rep Gücü : 427
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 27
TakıMı : FeNeRßaHCe
Ruh HaLi : ARTiz

http://www.yetkinforum.tr.cx

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından humanhunter Bir Paz Haz. 14, 2009 4:01 pm

güzel film thanks OLmuş
avatar
humanhunter
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi

İSİM : Tolga
LAKAP : Yok
NERDEN : Bursa
MESLEK : ELekTrik ElekTRoniK
HOBİLER : ELekTrik ElekTRoniK
Mesaj Sayısı : 221
Rep Gücü : 864
Kayıt tarihi : 26/05/09
Yaş : 28
TakıMı : BeŞikTaS
Ruh HaLi : ARTiz

http://www.tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Emret Komutanım [Konusu!]

Mesaj tarafından GGuLLsENN Bir Paz Haz. 21, 2009 11:00 am

rica ederim arkadaslar saolun MaSum GüLme

####################################
... σуυη¢αкℓαяı вıяαкıρ уüяєкℓєяℓє σуηαуαℓı,σуυηℓαяıη α∂ı "αşк" кαℓ∂ı...вєηѕє çσ¢υк.../.уα υмυтℓαя∂α вιтєяѕє.../
avatar
GGuLLsENN
Admin
Admin

İSİM : GüLşEn
LAKAP : LaKaP MaKaP YoKKK =))
NERDEN : İzMiRR // İsTaNbULL
MESLEK : ÖğReNcİ
HOBİLER : Farq Yapmıoo :D
Mesaj Sayısı : 1124
Rep Gücü : 11352
Kayıt tarihi : 15/05/09
Yaş : 28
TakıMı : GaLaTaSaRay
Ruh HaLi : ASaßi

http://tvdizileri.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz